Jak vybrat auto kameru?

Auto kamery jsou neocenitelným pomocníkem v autě. V případě, že se staneme účastníkem dopravní nehody, dokáží poskytnout záznam policii nebo pojišťovně a prokáží naši nevinu. K tomu je ale potřebné, aby kamera spolehlivě fungovala a zaznamenala všechny důležité detaily.

Mnoho řidičů nejprve investuje do nízkorozpočtových kamer, které bohužel v momentě incidentu nefungují, v důsledku různých provozních chyb. Následně, až po negativní zkušenosti hledají kvalitnější alternativy. Pokud se chcete vyhnout nepříjemnostem, poradíme Vám, jaké parametry by měla kvalitní auto kamera mít a jaký je rozdíl mezi levnými a dražšími zařízeními.

Ověřený výrobce s kvalitními komponentami

Auto kamery na zahraničních čínských obchodech začínají na cenové úrovni 30 eur, nabízí množství funkcí a slibují 100% spolehlivost. Spolehlivost spočívá v kvalitě snímače, procesoru, základní desky a způsobu, jakým je všechno sestavené a testované na výrobní lince. To všechno se sčítá do výsledné ceny produktu. Výrobci levných auto kamer se snaží maximalizovat prodej a držet cenu nízkou implementací levných komponentů, a ne příliš důkladným testováním. Na konci tak utrpí zákazník, protože zařízení se po dobu jízdy přehřívá a poskytuje přerušovaný záznam.

Teplotní odolnost

Teplotní odolnost výrazně prodlužuje životnost kamery. Proto by zařízení mělo být vybavené super kondenzátorem namísto klasické lithium-iontové baterie. Lépe zvládá teplotní změny, je spolehlivější, bezpečnější a vydrží násobně víc.

Jak jsme už vzpomínali, kvalitní komponenty jsou základ. Pokud parkujete 8 hodin denně na přímém slunci, konstantně teplo dokáže levné komponenty lehko poškodit, tím se zkracuje životnost kamery.

Uživatelské rozhraní

Čím intuitivnější kameru si koupíte, tím lepší pro Vás. Rozhraní nízkorozpočtových modelů může být matoucí a neumožňuje přizpůsobení funkcí vaším potřebám. Zásadní rozdíl v kvalitě je vidět i u zařízení, které umožňují ovládaní pomocí mobilní aplikace, prostřednictvím WI-FI připojení. Renomovaní výrobci mají o mnoho vyladěnější aplikace, které správně pracují na jakémkoliv mobilním zařízeních, což konec konců dokazují i samotné recenze na obchodech s aplikacemi. Stabilní WI-FI spojení zase zabezpečí, aby vám neuniklo žádné oznámení, v případě poruchy zařízení.

Kvalita videa

Divily byste se, ale ne všechny kamery dokážou zaznamenat i ty nejmenší detaily, jako jsou například SPZ. Kvalita videa musí být co nejostřejší a nejčistší. Platí, že vysoké rozlišení záznamu není zárukou kvalitního výstupu.

Dobrá kvalita závisí od vícero faktorů jako je například čočka a světelnost objektivu. Světelnost se označuje písmenem F. Čím nižší je hodnota světelnosti, tím víc světla na čočku projde, a vy získáte kvalitnější video. S kvalitou souvisí aj frekvence snímaní. Základní, nejnižší hodnoty se pohybují na

úrovni 20-24 FPS. Kvalitní záznamy je možné získat ale až od úrovně 30 FPS. Velmi důležitý je i úhel záběru, kterým zařízení disponuje. Levné modely mají uhel záběru jenom 110°, které snímají jen to, co je před vámi. Optimální úhel je 140°, kdy kamera bude snímat i blízké okolí jako jsou například semafory, značky a chodníky.

Dobrá kombinace těchto faktorů zabezpečí, že kamera bude schopná zhotovit použitelný záznam za jakéhokoliv počasí, za jakýchkoliv světelných podmínek.

Zákaznická podpora

Renomovaný výrobci pravidelně poskytují svým zákazníkům aktualizace firmware. Ty zabezpečují optimální výkon kamer a opravují případné chyby, které se můžou vyskytnout. Výrobci a prodejcové levných auto kamer nemají zdroje, čas ani vědomosti na vytváření dobrých aktualizací firmware. Stejně tak neposkytují ani odbornou pomoc při složitějších problémech a v rukách vám tak zůstane nepoužitelné zařízení.

 

Všechny uvedené parametry splňují i auto kamery Neoline, které dlouhodobě patří k leaderům na poli automobilové snímací techniky. Prohlédněte si naši aktuální nabídku a vyberte si řešení, které uspokojí vaše potřeby.

Přečtěte si také …

Menu